07.01.2017 r. - Chór św. Grzegorza pod batutą Beaty Rąby-Tomicy wziął udział w przesłuchaniach konkursowych XXVI TYSKICH WIECZORÓW KOLĘDOWYCH.

Informujemy z przyjemnością,  że w kategorii I - duże chóry parafialne i związkowe Jury przyznało naszemu chórowi WYRÓŻNIENIE. 


       

Konkursowemu Jury przewodniczył ks. prof. Antoni Reginek.

 

 ---------------------

 

21.05.2016 r. -  Chór św. Grzegorza pod dyrekcją Beaty Rąby-Tomicy wziął udział w VI Festiwalu Pieśni Eucharystycznej "O SALUTARIS HOSTIA", któremu patronował Metropolita Katowicki ks. abp dr Wiktor Skworc, oraz Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa.

Z przyjemnością informujemy, że nasz chór bazylikowy znalazł się wśród nagrodzonych chórów.

  

 

  -----------

 

17-19.10.2014 r. - Misyjno-Bazylikowy Chór św. Grzegorza uczestniczył w organizowanym po raz pierwszy Przeglądzie Chórów Seniora w ramach X Międzynarodowego Przeglądu Chórów GAUDE CANTEM w ZPSM w Bielsku-Białej.

Z przyjemnością informujemy, że Chór św. Grzegorza z parafii św. Ludwika Króla i NMP w Katowicach pod dyrekcją Beaty Rąby-Tomicy uzyskał 85 pkt. i SREBRNY DYPLOM

 

 

 -----------

 

04.01.2014 r. - Chór św. Grzegorza uczestniczył w eliminacjach XXIII edycji TYSKICH WIECZORÓW KOLĘDOWYCH.

W kategorii  duże chóry parafialne i związkowe Misyjno-Bazylikowy Chór św. Grzegorza z parafii św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach pod dyrekcją Beaty Rąby-Tomicy zdobył II nagrodę i został zaproszony na Koncert finałowy wraz z innym chórami-laureatami do kościoła św. Magdaleny w Tychach.

Koncert finałowy odbył się w dniu 11.01.2014 r. W czasie koncertu finałowego zostały wręczone wyróżnionym chórom nagrody i dyplomy.

 

 

Relację z Koncertu finałowego zarejestrowała Telewizja Tychy    www.telewizjatychy.pl 

 

-----------

 

31.10.2013 r. - Chór św. Grzegorza wziął udział w IV Festiwalu Pieśni Sakralnej w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach.

W kategorii chórów Misyjno-Bazylikowy Chór św. Grzegorza z parafii św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach pod dyrekcją Beaty Rąby-Tomicy zajął I miejsce.

W kategorii dyrygent I miejsce ex aequo przyznano Aleksandrze Jabłońskiej-Błokowskiej, oraz Beacie Rąbie-Tomicy.

 

 

 

Koncert laureatów oraz wręczenie nagród odbyło się 24.11.2013 r. o godz. 18.00 w kościele przy parafii św. Augustyna w Świętochłowicach-Lipinach.

 

 -----------

 

14.09.2013 r. - Chór św. Grzegorza wziął udział w XI edycji Festiwalu Pieśni Maryjnej MAGNIFICAT-2013, który odbył się w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Piekarach Śląskich - na Wzgórzu Kalwaryjskim.

W kategorii chórów parafialnych nasz Misyjno-Bazylikowy Chór św. Grzegorza pod dyrekcją Beaty Rąby-Tomicy zdobył Złote I Miejsce.

 

To ogromne wyróżnienie i radość z sukcesu.

 

 

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Metropolita Katowicki - ks. abp dr Wiktor Skworc, oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie - Stanisław Korfanty. 

Przesłuchania oceniało jury w składzie: prof. Józef Świder - przewodniczący, ks. prof. Antoni Reginek - członek, Krzysztof Karol Kaganiec - członek, sekretarz jury - Eleonora Sładkowska.

Organizatorami Finału byli: Śląski Związek Chórów i Orkiestr - Zarząd Główny w Katowicach, Parafia Najświętszej Marii Panny w Piekarach Śląskich, oraz Urząd Miasta Piekary Śląskie.

 

chor.sw.grzegorza@gmail.comLudzi online: 1św. Grzegorz'2021